Šiaurės korėjos strategijos variantai. Šiaurės korėjos strategijos variantai, Šiaurės Korėjos ir Pietų Korėjos santykiai – Vikipedija

Trumpas supranta, ko nori pagrindiniai veikėjai — Šiaurės Korėja, Pietų Korėja ir Kinija, ar jis tik spėlioja? Pekinui nepatinka, kai atskleidžiamos jo kortos. Žvelgiant iš diplomatinės perspektyvos, tai reiškia, kad Šiaurės Korėja nori būti pripažinta lygiateise tarptautinės sistemos nare.

Branduolinis smūgis Ne visiems amerikiečiams patinka strateginių smūgių arba visuotinio karo idėjos. Todėl kai kurie Vašingtono pareigūnai ir kariškiai kalba apie radikalų sprendimą — branduolinio ginklo panaudojimą. Toks sprendimas esą visiems laikams pašalintų Šiaurės Korėjos grėsmę, nes Pchenjanas nė iš tolo negalėtų prilygti JAV branduoliniam pajėgumui.

Vis dėlto branduolinio ginklo prieš Šiaurės Korėją panaudojimas turbūt yra viena blogiausių strategijų. Mat be abejonės per ataką mirtų milijonai nekaltų civilių. Be to, Amerika būtų pasielgusi amoraliai — lygiai taip pat, kaip grasino elgtis diktatorius Kim Jong-unas. JAV prezidentas Donaldas Trumpas nuolatos keičia požiūrį į Pekiną: jis yra ir gyręs Kiniją už bandymus pažaboti Kim Jong-uną, ir peikęs šalį už nepakankamas pastangas.

Manoma, kad Kinija, jei panorėtų, naudodama savo įtaką sugebėtų nuversti Kim Jong-uną ir pakeisti režimą iš Šiaurės Korėjos vidaus. Vis dėlto vien šia mintimi pasikliauti negalima, mat Šiaurės Korėja vengia būti laikoma per didele Kinijos sąjungininke ir dėl to Pekino įtaka toje šalyje galimai yra išpūsta. Tarptautiniai veiksmai Šeštoji strategija, kaip išspręsti krizę, yra susijusi su tarptautine bendruomene. Jei JAV pavyktų įtikinti kitas galingiausias pasaulio šalis dėl vieningos strategijos Šiaurės Korėjos atžvilgiu, Pchenjanas galimai būtų pažabotas.

Kinija ir Rusija yra Šiaurės Korėjos kelias į likusį pasaulį.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Vos panorėjusios, šios dvi šalys galėtų užkirsti prekybos kelius ir užblokuoti transporto linijas į Pchenjaną. Kitaip tariant, tiesiogiai su Šiaurės Korėjos klausimu susijusių žmonių šis bandymas nenustebino. Spręsti apie atviro konflikto ir karo tikimybę šiuo metu yra per anksti.

Kam jai pačiai save statyti į tokius spąstus? Vis dėlto, turint omenyje D. Trumpo nepatyrimą, egzistuoja konflikto eskalacijos tikimybė, ypač iš JAV pusės.

Tiesa, K. Andrijauskas mano, kad toks scenarijus — ne pats realiausias. Tokiu būdu Pchenjanas įgytų valstybės, su kuria reikia skaitytis strateginiu požiūriu, statusą. Žvelgiant iš diplomatinės perspektyvos, tai reiškia, kad Šiaurės Korėja nori būti pripažinta lygiateise tarptautinės sistemos nare.

Kaip antrinius Šiaurės Korėjos tikslus K. Andrijauskas įvardijo režimo legitimaciją šalies viduje bei prestižo klausimą. Atsižvelgiant į visa tai, pasak A. MacLeodo, sunku patikėti, kad branduolinio ginklo klausimu Šiaurės Korėja nusileistų.

Jų nuomone, branduolinis ginklas yra būtinas šalies išlikimui. Vadim Volovojpolitikos mokslų daktaras 10 12 10 09 — Šiaurės Korėja susprogdino po žeme galingą bombą. Hyatt darbuotojų akcijų pasirinkimo sandoriai Prekybos opcionais komisinių palyginimas Opcionų prekybos strategijos quora Tad ar susivienijimas padėtų išspręsti šią problemą? Šiaurės Korėja vis dar tikisi suvienyti abi Korėjas, tačiau — Šiaurės Korėjos sąlygomis.

Antra vertus, Pietų Korėja nori arba suvienyti pusiasalį savo sistemos pagrindu, arba nieko nekeisti. Pietų Korėjos piliečiai susivienijimo klausimu yra pasidalinę pagal amžių.

Šiaurės Korėja piktai sureagavo į JAV kritiką

Tačiau netgi tie, kurie pasisako už susivienijimą, pirmenybę teikia savo sistemai ir yra pasirengę ginti savo šalį, jei kita šalis pradėtų puolimą. Šiaurės Korėjos ir Pietų Korėjos santykiai Atsižvelgiant į visa tai, sunku patikėti, kad taikus susivienijimas būtų įmanomas. Taikus Korėjos susivienijimas, kaip dabartinės krizės sprendimas, yra neįgyvendinama svajonė. Iš tiesų, abi Korėjos norėtų, kad kitos šalies režimo neliktų.

Be to, nei Rusija, nei Kinija nenorėtų matyti amerikiečių karių prie savo sienų su Šiaurės Korėja. Rusija ir Kinija visiškai atmeta variantą, kad Pietų Korėja perimtų Šiaurės Korėją, nes, be kita ko, tai reikštų, kad išaugtų JAV politinė ir karinė įtaka pusiasalyje.

Nedaugelis prisimena, kad šios šalys tuomet buvo sąjungininkės. Karo pabaigoje sovietai ir amerikiečiai susitarė, kad sovietai išvaduos šalies šiaurinę dalį iki osios paralelės, o amerikiečiai — pietinę dalį. Būsimos Šaltojo karo priešininkės savo išvaduotose teritorijose sukūrė marionetinius režimus.

Po suirutės Šiaurėje į valdžią galiausiai atėjo Kim Il-Sungas.

Šiandien Šiaurės Korėjoje Kim Il-Sungas garbinamas kaip pusdievis, jo gimimo metai dabar yra pirmieji naujojo šalies kalendoriaus metai. O po to prasidėjo Korėjos karas. Šiaurės Korėjos istorijos knygose sakoma, jog karas prasidėjo tada, kai amerikiečiai įsiveržė į šiaurinę pusiasalio dalį, nors visi turimi faktai byloja, kad buvo priešingai.

Naršymo meniu

Kad ir kokia būtų tiesa, Šiaurės Korėjoje vyrauja įsitikinimas, kad karą pradėjo amerikiečiai, nes būtent tuo jiems nurodė tikėti Kim Il-Sungas. Šiaurės Korėjos gyventojai mano, kad amerikiečiai visada norėjo sunaikinti jų šalį. Tiesą sakant, amerikiečiai tikrai norėtų, kad Šiaurės Korėjos neliktų.

Todėl šiaurės korėjiečiai Jungtinių Valstijų bijo greičiausiai ne be pagrindo. Atsižvelgiant į visa tai, pasak A.